Skautský chlapecký tábor 2018

Letošní tábor byl v něčem jiný než tábory minulé, jako kluci jsme vyrazili sami na vlastní tábořiště a kde jsme si společně užili čtrnáct dní v přírodě.

Na tábor jsme vyrazili ihned se začátkem prázdnin, v sobotu nás čekal náročný úkol dopravit na naši louku na Americe veškeré potřebné vybavení a vybudovat si zde vše potřebné včetně střechu nad hlavou. To se nám společnými silami podařilo všechna tři týpí, podsadové stany a další hangáry brzy stály a mi se mohli věnovat dalším činnostem.

Celý tábor se nesl v Indiánském duchu a jako indiáni jsme se museli potýkat z řadou nástrah a problémů. Museli jsem se postarat o vlastní obživu a připravit si jídlo na ohni a v Seatnově hrnci. Vyhnat cizí indiánský kmen, který chtěl obsadit naše loviště, anebo zvítězit v Lakrosovém turnaji.

Po celý tábor jsme si hráli, sportovali, učil se novým věcem a vyráželi na výlety po okolí. Nechyběli ani rukodělné aktivity, a tak si každý z nás odvezl domů hned několik vlastnoručně vyrobených výrobků. Tábor jsme si všichni užili a již se těšíme zase za rok.