Postavme školu v Africe

Ne každé dítě v Etiopii může chodit do školy. Často prostě proto, že v jeho okolí žádná škola není. Etiopie je jednou z nejchudších zemí světa a polovina jejích obyvatel je negramotná. Budováním škol a vzděláváním místních učitelů se snažíme lidem pomoci dostat se ze začarovaného kruhu chudoby. V Etiopii postaví Člověk v tísni každý rok alespoň jednu školu.

Postavme školu v Africe je projekt, pořádaný ve spolupráci s Junákem. Cílem projektu je podpora vzdělávání v Etiopii. Získané finance jsou využívány na stavbu škol a jejich vybavení.

 

Naše Zapojení

Do projektu se aktivně zapojuje i náš roverský kmen (skauti a skautky +15let), již několik let organizujeme vždy na Den Řemesel v Proseči, skautskou kavárnu, kde si všichni milovníci kávy přijdou na své, mohou ochutnat vynikající etiopskou kávu od zkušeného barysty. Dát si profesionálně připravenu palačinku, a nebo okusit naše domácí dorty, které pro vás sami pečeme.

Pro děti i dospělé je také v našem stanu připraveno vyrábění náramků, triček a další dle aktuální nabídky. Nalezete zde také informační letáčky o postavených školách.

 

Na co jsou peníze potřeba

Ne každé dítě v Etiopii může chodit do školy. Často prostě proto, že v jeho okolí žádná škola není. Etiopie je jednou z nejchudších zemí světa a polovina jejích obyvatel je negramotná. Budováním škol a vzděláváním místních učitelů se Člověk v tísni snaží lidem pomoci dostat se ze začarovaného kruhu chudoby. V Etiopii postaví Člověk v tísni každý rok alespoň jednu školu. Přečtěte si o té, kterou právě staví. Děti, které ve školách studují, mají velkou šanci se ve společnosti dobře uplatnit a pomoci tak rozvoji celé země.

Stavební prvky

Budovy stavíme z betonových tvárnic, z nichž každá stojí cca 50 Kč.

Tvárnice50 Kč
Pytel cementu (50kg)200 Kč
Okno 83x150cm1 500 Kč
Knihovna do jedné třídy2 500 Kč
Suché záchody (4 latríny)150 000 Kč
Vybudování základů školy230 000 Kč
Střecha243 000 Kč
Celkový rozpočet školy (včetně hygienického zázemí)1 900 000 Kč