Postavme školu v Africe

Ne každé dítě v Etiopii může chodit do školy. Často prostě proto, že v jeho okolí žádná škola není. Etiopie je jednou z nejchudších zemí světa a polovina jejích obyvatel je negramotná. Budováním škol a vzděláváním místních učitelů se snažíme lidem pomoci dostat se ze začarovaného kruhu chudoby. V Etiopii postaví Člověk v tísni každý rok alespoň jednu školu.

Postavme školu v Africe je projekt, pořádaný ve spolupráci s Junákem. Cílem projektu je podpora vzdělávání v Etiopii. Získané finance jsou využívány na stavbu škol a jejich vybavení.

 

Naše Zapojení

Do projektu se aktivně zapojuje i náš roverský kmen (skauti a skautky +15let), již několik let organizujeme vždy na Den Řemesel v Proseči, skautskou kavárnu, kde si všichni milovníci kávy přijdou na své, mohou ochutnat vynikající etiopskou kávu od zkušeného barysty. Dát si profesionálně připravenu palačinku, a nebo okusit naše domácí dorty, které pro vás sami pečeme.

Pro děti i dospělé je také v našem stanu připraveno vyrábění náramků, triček a další dle aktuální nabídky. Nalezete zde také informační letáčky o postavených školách.

 

Na co jsou peníze potřeba

Ne každé dítě v Etiopii může chodit do školy. Často prostě proto, že v jeho okolí žádná škola není. Etiopie je jednou z nejchudších zemí světa a polovina jejích obyvatel je negramotná. Budováním škol a vzděláváním místních učitelů se Člověk v tísni snaží lidem pomoci dostat se ze začarovaného kruhu chudoby. V Etiopii postaví Člověk v tísni každý rok alespoň jednu školu. Přečtěte si o té, kterou právě staví. Děti, které ve školách studují, mají velkou šanci se ve společnosti dobře uplatnit a pomoci tak rozvoji celé země.

Stavební prvky

Budovy stavíme z betonových tvárnic, z nichž každá stojí cca 50 Kč.

Tvárnice 50 Kč
Pytel cementu (50kg) 200 Kč
Okno 83x150cm 1 500 Kč
Knihovna do jedné třídy 2 500 Kč
Suché záchody (4 latríny) 150 000 Kč
Vybudování základů školy 230 000 Kč
Střecha 243 000 Kč
Celkový rozpočet školy (včetně hygienického zázemí) 1 900 000 Kč